MOTORPJ Pobaltí 2017

VRÁTIT SE ZPĚT KE ČLÁNKU

majky72 (131) napsal 15.08.2019 v 12:24

Tak zasa po dvoch rokoch som si dal pobaltie tento krát aj Estónsko a pridal Rusko a Ukrajinu a v pobalti je stále čo objavovať a aj keď tam nie su hory ako v Alpách alebo Bosne aj tak sa tam dá pekne pojazdit a Rusko to je kapitola sama o sebe,cesty nekonečné a rovné ľudia ale úprimný a ochotný kedykoľvek pomôcť

PEPA55 (11) napsal 24.01.2019 v 16:55

Pobaltí i Polsko mám projeto křížem krážem sice kamionem je tam taky co k vidění ale na moto to moc není, i tak se tam dá užít hezká moto dovolená je důležité že jste byli spokojeni

bobrvan (2) napsal 02.06.2018 v 21:33

Zdar ! My se chystáme Pobaltí projet letos. Trasu tedy asi jinou,ale to není zásadní.
Ono nám už mnoho zemí nezůstalo,kam v Evropě dojet, takže za mne lokalita zajímavá.
A jak tu psal někdo níže, ruština je výhodou :).

Takže jako hlavní bych bral to,že jste se vrátili pořádku a časem to určitě doladíte.

Radek2107 (49) napsal 10.09.2017 v 15:43

V Pobaltí jsem byl autem, v Litvě, Lotyšsku i Estonsku mám přátele, Polsko jsme projeli na motorkách vloni. Mimochodem, vesnic je v Polsku hodně, ale 50 se jezdí až od cedule s nákresem města, ne od cedule se jménem. Podle toho, jak jsi to psal, mi přišlo, že to nevíš. Když se bere PL po dvojkách a vyhneš se vyloženě hlavním tahům, je tam co objevovat.
Jak psal myslím Yura, také by mne zajímaly zážitky a pocity. Podle cestopisu to vypadá, že vše proběhlo naprosto bez emocí.

Milan1963 (271) napsal 10.08.2017 v 01:56+2

Taky jsem tam na motorce byl, dojeli jsme až do Finska a můžu napsat jediné - všechno jsou to přívětivé země, rusky ( a ve FIN německy ) se domluvíš. A spali jsme nadivoko, je to lepší, než něco plánovat. Aspoň pro mně.

satanachist (27) napsal 02.08.2017 v 10:41

Projel jsem Pobaltí za deset dní a mé zážitky byly nádherné. Tento cestopis je jen "rallye" a odrazuje od návštěvy těch míst.

Markus_81 (-2) napsal 31.07.2017 v 14:30

Napsat hned v úvodu cestopisu na motorkářským serveru, že je klika, že jste nemuseli sedět ve vagónu s motorkáři, chce koule

Yura (235) napsal 30.07.2017 v 10:15+1

Příliš úsečně napsané. Jsem typ člověka, co má rád víc vyprávění a méně "bedekrových" štěků. V cestopisech očekávám 90% informací o zážitcích a především popisu toho, co jste viděli, jak to tam chodí, a tak. Info o hotelích, penzionech, atp. by mělo být pouze užitečným doplňkem. Tady je to přesně opačně, škoda.
Jinak cesta zajímavá a (až na pár vyjímek) velmi hezké fotky.

pudis15 (0) napsal 29.07.2017 v 14:54

Proč bych tam jel klidně zase Já?
K moři za Rigou a skoro prázdným plažím.
Na skvělý jídlo v Ooulu.
A samozřejmě Finsku.

pudis15 (0) napsal 29.07.2017 v 14:53

Proč bych tam jel klidně zase Já?
K moři za Rigou a skoro prázdným plažím.
Na skvělý jídlo v Ooulu.
A samozřejmě Finsku.

RScz (4) napsal 29.07.2017 v 06:05+1

Ano..RScz,vůbec nic nemá proto ruštině,naopak!! Ruštinu má rád,projel na moto Bělorusko,autem Rusko..a je nadšený,z hezkých zážitků,úžasných lidí,atd.. O čem MOTORPJ bohudík neví..ani nezačal číst..RS.

schebeck (8) napsal 28.07.2017 v 22:48

Majky72... Myslím, že RScz proti ruštině nic nemá. Naopak se diví proč se tak v těchto státech nedomlouvat , pokud to trochu zvládáš. Chci jet přes příští rok přes tyhle země do Petrohradu a Finska a je fakt, že po přečtení tohohle cestopisu drobet váhám

kobza79 (2) napsal 28.07.2017 v 20:39

No, napoprvé dobrý. Ale čím míň toho napíšeš tím víc fotek musíš dát. Taky se tam výhledově chystám, ale z tvého cestopisu ani z fotek vůbec nevím co mě tam čeká a ani mě neinspiruje.

ALW (30) napsal 28.07.2017 v 13:22

Alpy jsou sice krásný, ale jezdí tam každej, takže za mě výběr zemí Cestopis máš napsaný spíše jako itenerář, ale pro někoho to může být vyhovující, proti gustu žádný dišputát.

Nicméně mi tam strašně moc chybí fotky - na stránce o motorkách bych tam chtěl vidět motorky a když ne motorky, tak něco místního, protože fotky silnic různé kategorie a kvality se dají udělat kdekoliv a nemusím kvůli tomu navštívit 5 zemí.

Tak snad příště... a hlavně se vždy v pořádku vrátit

Pivko (85) napsal 27.07.2017 v 23:38-1

Tragikomedie. Co tě vedlo k uveřejnění ?! Byl jsem v červnu v těchto místech , ale s tebou bych teda jet nechtěl. Ty máš doma určo graf a tam je někde Jugoslavie a pak už jen samé positiva.

majky72 (131) napsal 27.07.2017 v 22:34

RScz ...prepáč ale nechápem čo máš proti ruštine je to slovanský jazyk a pekný, ja som naopak bol rád že som si ho mohol zopakovať aj keď samozrejme v škole som mal z neho najhoršie a neznášal som ho, detská blbosť dneska mám rád všetky slovanské jazyky a snažím sa ich používať či je to v Poľsku, Srbsku, Bosne alebo na Ukrajine. Príde mi to dosť úbohé odsudzovať niečo len pre jazyk - určite sa ale ideš pos..ť z Angličtiny alebo Nemčiny

maarmiik (7) napsal 27.07.2017 v 22:19

Nějak jsem nepochopil, proč jezdíte na motorce, když Vás to vlastně prudí... Cestopis není, dle mého, soupisem hotelů podél údajně nezáživné cesty. Viděli jste Rigu ? Vždyť je to krása, nebo Estonsko...malé Finsko. No nic.

RScz (4) napsal 27.07.2017 v 21:24-4+1

Tak nějak jsem se čtením skončil na začátku,po frázi..přinejhorším rusky..Příště jeďte někam jinam..hm??

Raisto01 (90) napsal 27.07.2017 v 19:59

Projel jsem Pobalti taky a muze to byt super zazitek. Samozrejme napoprvy je tezky vse naplanovat, nicmene v dnesnich dobach internetu se da zjistit vse a to celkem jednoduse. Tak priste uz budete moudrejsi.

majky72 (131) napsal 27.07.2017 v 16:08

ja som sa pred pár dnami vrátil z Pobaltia moja prvá dlhšia cesta na motorke autom ale mám prejdený juh západ aj východ europy tak prečo nepozrieť aj na sever, mnohé cesty sme robili spoločne lenže ja som vyrážal z Beskýd okolo Varšavy a dva dni som sa zdržal na Mazurách úplne ma dostali spravili ste veľkú chybu že ste to nezobrali viac na sever okolo ruských hraníc a viac sa pomotať po vedľajších cestách. Inak cesta Augustów - Lublin jeden kamión za druhým, aspoň bolo čo obiehať inak ja som za celú cestu mal len jeden tankovací automat, no je pravda že som nešiel estónsko a ešte som nespravil jednu chybu a zobral si pekne stan a riešil spanie cestou takže som nemal limit a nemusel som hnať a trasu si upravil ako som chcel a myslím že by nebol problém najsť ubytovanie aj v hoteloch hlavne Mazury a Suvalki su prešpikované ubytovacími zariadeniami
...takže za mňa smer dobrý len plán trošku nedotiahnutý

ppm (0) napsal 27.07.2017 v 13:37

Určitě dobrý nápad navštívit tyto země.Ale chce to nalézt správné cíle.Není to trochu dá sa nedá sa?Pro lufťáky ?

MARTlN (54) napsal 27.07.2017 v 12:19

Z vychodniho Slovenska se da jet mnoha smery... vy jste si podle me vybrali ten nejhorsi.

31081 (666) napsal 27.07.2017 v 10:12

Po přečtení cestopisu jsem vás litoval,že jste si nevybrali nějakou ůplně jinou trasu,a to že jich je na výběr mnoho a na to že to byla vaše první,tím se přikláním k pánům podemnou,mám na mysly výběr destinace,jinak dobrý

MaxHSQ (4) napsal 27.07.2017 v 08:18-1

Předem se omlouvám, ale proč jste tam vůbec jezdili?
Možná Chorvatsko autobusem bude příště lepší volba.

jets (521) napsal 27.07.2017 v 08:11-2+9

Vůbec netuším co by mne přimělo zveřejnit takovýto cestopis : -(

lopata75 (107) napsal 27.07.2017 v 05:52+4

Vubec netuším co by mne přimělo jet na motorce do těchto zemí : -(