Splnění snu aneb jak si to pěkně prodražit ...

VRÁTIT SE ZPĚT KE ČLÁNKU

Roman2bk (9) napsal 09.02.2019 v 17:01

Ahoj, pěkná motodovolená, pěkné místa po cestě, přiznám se že některé jsem ještě neviděl (ani na fotkách) a např. tu soutěsku Vintgar bych chtěl navštívit. Tak díky za tip

ramirez43 (9) napsal 07.10.2018 v 11:56

😜

Finč (89) napsal 10.01.2018 v 12:08+1

Ta pokuta je drsná no Na druhou stranu, jet přes 90 v obci
Jinak pěknej vejlet, Slovinsko je moje srdcovka

jezdec74 (18) napsal 27.12.2017 v 08:53

Stanley78, ve skupině jezdíme skoro pořád, dobře víme, co to obnáší, ono to jednou přijít asi muselo
A taky jsme nebyli letos jediní, komu pozdrav ze Slovinska letos přišel

jaryn67 (2) napsal 27.12.2017 v 06:13

No ono když se podíváš na fotku,nikde žádná chalupa.Tím se samozřejmě nechci omlouvat,ale taky nechápu ten odstup mezi náma,kdybych jel rychleji než ostatní,měl bych být nalepený na ně,ale to už je fu(c)k.Zase zkušenost k nezaplacení.

Stanley78 (14) napsal 26.12.2017 v 12:15

jezdec 74 Jasne ze se to stat muze, ale je to fakt pech zrovna kdyz tam meri. Jezdit ve skupine je tezsi...prvni jede v obci pade a posledni skoro kilo aby se udrzel je potreba na to davat majzla

jezdec74 (18) napsal 26.12.2017 v 10:30+1

Děkuji za komentáře
Je to problém vytvořit cestopis pro někoho, kdo to bude jen číst a nemá si to třeba s čím spojit, pro nás je to připomenutí našeho letního cestování a to nám nikdo nevezme.
Ať už se vypravíte kamkoliv a na různých strojích (skútr nebo obsah 1800), věřte, že tu v Evropě máme spousty míst, které stojí za to navštívit a když vyrazíte se super lidmi, zážitky budou o to silnější ... i za cenu nějaké té pokuty
Děkuji za Váš čas věnovaný přečtení cestopisu

jezdec74 (18) napsal 26.12.2017 v 10:19

Stanley78,
je to jednoduché, za blbost se platí, taky jsme na to nenadávali. Jen bohužel nevím, jak se to mohlo stát. Rychlosti (v obci) jsme dodržovali - teda párkrát byla vyšší, ale max 70km/hod. Přikláníme se k tomu, že nás chtěl kámoš dojet, brnkl po plynu a zrovna v tom špatném místě a na GTR je to přidání znát ihned.

Stanley78 (14) napsal 26.12.2017 v 08:58+1

Cestopis dobrej, takový výlet na pohodu. K tomu překročení rychlosti, nejsem žádnej Mirek Dušín, ale o 40 v obci? 1000éček je hodně. Záleží na tom, kde to bylo, ale tipuju, že ne na konci obce...hodně tady čtu kritiku jako policejní stát a podobně...ale ruku na srdce, není 91 (86) v obci až moc? Jistě, ať si každý jezdí jak chce, ale nebudu nikoho litovat nebo kritizovat policajty, že dělají co jim ukládá zákon. Stejně dík za cestopis Přes Mariazell jsem letos jel a tak mě to jeden úsek pěkně sralo... Třeba to příští rok bude lepší.

Alesko (6) napsal 25.12.2017 v 16:55

Parada .

mendosk (12) napsal 24.12.2017 v 14:00

My sme boli tiež vtom termíne ale na 4 dni. Ísť ešte raz tak more vynechám a radšej sa okupem v bohinjskom jazere prip. v Bled e a čas strávený drncanim okolo mora využijem jazdením po triglavavskom NP prip. vnútrozemí Slovinska, kde je menej frekventovaná premávka ako pri mori. Jaskyne majú nádherné, my sme zvolili tu vetsiu v Postojnej ale aj Skocianske jame stoja za to nám keby neblikli tak máme tiež pozdrav , ale cez obec vždy vramci sebazáchovy ;) liter to je už brutal

Targus (430) napsal 24.12.2017 v 12:38

fidlimydli:
Po Čé eR toho naštěstí moc nenajezdím, ale naši soudruzi taky iniciativně přijali šmírovací politiku a ožebračování obyčejných lidí za své, jen co jim to parlament povolil. Jediná minimální výhoda je, že pokud člověk jezdí po najeté trase, má slušnou šanci se nenechat chytit.
Pokud je kamerka za křižovatkou, asi bych tam schválně lítal, co to dá. Ať si ouřadové užijí.
Co se týká Slovenska, prozatím je klid, ale ne na dlouho, avízovali už několikrát nákup 300 radarů s kamerami, naštěstí jim asi Fico nedal prachy.
Co se týká Slovače, s rychlostí je to napohodu. U plechovek začínají od překročení o 10 km/h za pade, a pokud má člověk ochotu a hotovost, můžou to sundat až na půlku, Je to pak na odchyceném, jak umí brečet. A kamioňáky flastrují ještě míň, už se mi párkrát stalo, že jsem vyvázl jen s 10 éčky.
S červenou na křižovatkách a s předjížděním na dálnici je to horší, to pochtívají od 60 nahoru, a to je fakt lidovka.
Je ale fakt, že za jiné prohřešky nás flastrujou, jako v tom Slovinsku, mýto a zákazy vjezdu. Začíná se na sedmi stovkách.
Maďaři už rozesílají pokuty taky, ale tu letošní s osobákem budu řešit výměnou SPZ. Začínají na 30,000 FT, něco málo přes 100 éček, takže taky žádná hitparáda.

jaryn67 (2) napsal 24.12.2017 v 11:33

Tak to se ti fakt povedlo .
Jsem jenom tiše zavzpomínal a zatlačil slzu(ale ne z té pokuty).I přes onen dodatek to však stálo za to a jsem rád,že jsme rádi všichni.Fakt bylo super a i ten déšť tak nějak k tomu asi taky patří.Všechno se dá vydržet a já aspoň vím,co si musím urychleně koupit.
A jelikož nastaly dlouhé zimní večery,tak mapa už je opět nachystaná.Tak snad brzo přijde jaro a naši mazlíci nebudou stát někde ve tmě pod plachtou.

Rohal (61) napsal 24.12.2017 v 11:14

Pěkně se to četlo. Info zajímavé.
Pokuta - jezdím raději přes Slovensko tam jsou solidnější měl jsem to samé ale o 970 éček levnější

fidlimydli (319) napsal 24.12.2017 v 11:02

Targus:
A u nás není policejní stát? Naše malé město má 20 000 obyvatel a v něm 5 kamer na rychlost.
Ale na Vsetíně se dá s jednou s omezením z 90 na 50 dobře vydrbat. Je umístěna metr za křižovatkou po směru, takže Tě ze zadu sice blejskne v 90, ale až po tom, co křižovatka zruší omezení. Prakticky nemáš šanci na pár mtrech zrychlit, ale podle vyhlášky jsi v cajku.

Targus (430) napsal 24.12.2017 v 10:50

Teda tisíc éček flastr, to je snad za nedokonanou úkladnou vraždu, ne?
Ať mi tady zas někdo vypisuje, jak to je na motce príma pocit svobody. Já to vidím na pocit ke zblití. Motku prodat, chodit pěšmo a do Slovenije už nikdy ani omylem. Totéž Frantíci, totéž zbastlení Čížci ve Vídni a přilehlém okolí. Do těchto policejních států ani omylem.

Persi (2) napsal 24.12.2017 v 08:58

super čítanie, jedným dychom.

GeorgeGSF (3) napsal 24.12.2017 v 08:42

Zdravím.To že kamarád jezdí jako poslední a dostane pokutu docela chápu.Z vlastní zkušenosti vím,že první jede 50 a poslední za ním 80,aby ho stihal...je to prostě tak.

ramirez43 (9) napsal 24.12.2017 v 08:38

pěkně jste si to synci užili, super výlet, až na ten '' Euro''pozdrav, který přišel do schránky. Taky jsem letos jeden dostal, ale podstatně příznivější díky za článek a do nového roku kolama dolů

KAREL_PLAY3 (34) napsal 24.12.2017 v 08:14

Pěkný letní moto výlet na jih Evropy. Sny se mají plnit, tak jsem rád, že vám to chlapi klaplo. Jinak díky za typ ohledně Škocjanských jeskyní a Predjamského i Bledského hradu. Teda, ale ta pokuta, fíííha, slovinská policie se s tím zřejmě moc nemaže. Tak pohodový cesty i v následující sezóně 2018 a pokud možno bez zbytečných pokut

Mimochodem, taky jsem si letos částečně splnil podobný sen, jen s tím rozdílem, že my jsme se na cestách a kolem Jadranu "motali" v termínu 20 - 27.srpna. Je to opravdu zážitek vyrazit si v jedný stopě dál, než jen do práce nebo pro rohlíky do sousedního města, takže se i já přidávám "k popostrčení" ostatních váhajících - STOJÍ TO ZA TO..

Vymyslete si na příští rok zajímavý zahraniční cíl a ať Vám všechno vyjde...bez rozdílu značky a konstrukce Vašeho stroje