Do Chorvatska na skútru s Béčkovým řidičákem :-)

Na skútru k Jadranu na X-Maxu 125 s řidičákem na auto.

Nějakou dobu mi v hlavě šrotovala myšlenka, jet na kole k jadranu. Byl jsem rozhodnutý jet z domova do Chorvatska. Bohužel měl tehdy Topeak problém s dodávkami bikepacking nosičů a už se mi nechtělo čekat. Pro vysvětlení - lepší kola prostě nemají návařky na bežné nosiče, proto musí člověk kupovat složité alternativy. Tak jsem se rozhodl, že letos na kole nepojedu, ale vezmu to na skútru :-) Rozhodl jsem se během oběda, takže sbalit nějaké věci, vyměnit olej a filtry, zkontrolovat řemen a variátor. Přesně v 19:00 jsem vyrazil z domu :-) Prostě hurá akce jak má být. Jelikož mám pouze řp. sk. B, věděl jsem, že Rakousku a Slovinsku se musím vyhnout. Ač jsem docela střelec, jejich pokuty jsou docela likvidační. Takže hezky pojedu Brandýs nad Labem - Praha - Brno - Bratislava - Gyor - Csorna - Szombathely - Letenye - Zagreb - Karlovac - Rijeka. Ani nevím proč, asi jsem se tak těšil, že jsem tedy vyjel večer. Směrem na Brno jsem to vzal po D1, jelo se v pohodě. X-MAX 125 dá těch 110km/h v pohodě. Když už byla docela tma, byl jsem za Brnem a říkal jsem si, že lepší bude na divoko přespat jestě v ČR než v SR. Tak jsem to zakempoval vedle nějaké polní cesty cca kilák od dálnice. Chyba byla, že jsem ještě nikdy neskládal nový stan, takže jsem po tmě vůbec nevěděl, jak na to (měl jsem velký stan pro 5 osob :-)  Tak jsem ho prostě rozbalil na zem a jen se do něho zabalil :-) Bylo hodně teplo, takže se spalo dobře :-) Ráno za světla jsem si přečetl návod a stan jsem zkusmo postavil :-) Teď už budu vědět, jak na něj.