reline_unor

Putování po hranicích ČR

VRÁTIT SE ZPĚT KE ČLÁNKU

PJ_1986 (0) napsal 25.06.2012 v 06:50

To si snad vyzkouším taky, zatím jsem poznával jenom okolo vody. Jinak smekám jet to na 125.

Mroz1967 (0) napsal 03.04.2011 v 13:34

Dobrý.Toulám se evropou za volantem,tak jsem toho trochu poznal,ale doma je to prostě TOP.CR(nevim kde vzít velké č),je nádherná.Také se na něco podobého chystáme.Jedna menší opravička.N.Hrady sousedí s A.,nikoli D.Jinak super a spoustu dobrých kilometrů.Caudy.

Spyder (3) napsal 25.03.2011 v 22:05

Jsem rád, že umíš popsat opravdové krásy naší vlasti. Alpy jsou úžasné, to ano, ale u nás je tolik míst, že mít jejich silnice a služby, tak by měly mnoho starostí odlákat nám klienty. Jediné co sis nezasloužil bylo jet sám!

bill56 (8) napsal 25.03.2011 v 16:03

Perfektní počteníčko pěkná inspirace do budoucna dík

Hog (11) napsal 23.03.2011 v 11:51

Článek putování po hranicích ČR se mi líbil , ale autorova škoda,že když byl ve Vrchlabí , nepoužil snad nejkrásnější trasu v republice a to přes Olešnici v Orl. horách,Sedloňov Deštné, Orlické Záhoří, Bartošovice v Orl. horách, Mladkov a Pastviny . Silnice a příroda nemají konkurenci "Hog"

SLAY (780) napsal 23.03.2011 v 08:19

Pěkný tohle dát sólo to chce náturu

Well-Being (7) napsal 22.03.2011 v 23:14

Hezkýýýýý.

Ondra11 (16) napsal 22.03.2011 v 23:11

Nezdolný optimista (déšť, bláto, ale spokojenost) Palec nahoru. Jinak o tom, že v ČR je lecos k vidění, nelze polemizovat. Všimněte si, kolik cedulí s upozorněním na významné místo je okolo silnic. Jen všem doporučuju z vlastní zkušenosti plánovat cestu ne podle doporučení oficiálních zdrojů, ale konkrétních zkušeností cestovatelů (platí obecně, nejen pro motorkáře). I já jsem častokrát v nejlepší víře plánoval s knížkou v ruce a objevoval místa něpekná a místní nevycházeli z údivu, přičemž o pár kilometrů dál byly opravdové skvosty.

Vennys (0) napsal 22.03.2011 v 20:52

To muselo být bezva. Poklona za tento uskutečněný nápad. Já ho mám jen stále v hlavě... Kdyby se někdo chystal na něco podobného, myslim, že bych se přidal (min. alespoň od 125ccm, aby to trochu ubíhalo)

mirhef (0) napsal 22.03.2011 v 20:11

Bezva cestopis. Těším se na léto, neb mám v plánu něco podobného

pernik92 (163) napsal 22.03.2011 v 20:00

tohle presne planuju o prazdninach projet na 125ccm.
A mam ten samej nazor, radsi si projet nasu zemi nez jet nekam do ciziny.

Kareru (5) napsal 22.03.2011 v 16:19

Trojstátí - bavorsko, sasko, čechy.
Projel jsem to po signálce od trojstátí do Znojma, akorát šumavu jsem trochu uhnul, kličkování na břehu Černýho jezera mezi turisty nic moc. Cesta nádherná až na to že velká část v zákazu vjezdu.

Potok01 (4) napsal 22.03.2011 v 11:57

Prima článek. Škoda, že jsem nevěděl o Tvých plánech, mohli jsme jet z Brna dva. Jen jedna drobnost ohledně textu: Aš je rodu ženského, tedy nikoli Projel jsme Ašem, ale Aší. Jinak paráda. Možná letos po návštěvě Rakous najedu něco i po našich pohraničních stezkách. Jen asi víc terénu, inu, mám na to konečně stroj.

Milan1963 (262) napsal 22.03.2011 v 11:09

Nádherné počteníčko.Mnozí z nás se honí za krásami zahraničí-včetně mě-a přitom i doma se dá navštívit spousta zajímavých míst. Inspiroval jsi mě,takže časem?...

Georgik (76) napsal 22.03.2011 v 08:30

moc hezký, mám to v plánu už asi 5 let, pokaždý mi do toho vlezou Alpy, a na Česko už nezbyde čas, ale doufám, že na to dojde

valasek (153) napsal 22.03.2011 v 07:46

MartinED250 (18) napsal 22.03.2011 v 06:34

Nejzápadnější místo je trojmezí. Hraniční styk tří bývalých států. Československo, Východní Německo a Západní Německo.
//ed250.rajce.idnes.cz/Zelena_stezka%2C_aneb_trek_kolem_signalni_steny_podel_byvale_zelezne_opony/#P6300040.JPG Nedávno jsme z tohoto místa jeli na kolech po bývalé SIS - signální stěně (dráty) až na Šumavu do Kvildy. dali jsme to za dva dny. Je to kouzelný. Užasná příroda. Rozbourané vesnice, zbytky vojenského zabezpečení hranic. Hlídkové věže, vojenské bunkry, odposlechové věže z dob studené války na významných kopcích... Apod. Sice to nebylo na motocyklech, ale přece..

Sema (20) napsal 22.03.2011 v 00:19

Ahoj, moc pěkné počtení. Loni jsme absolvovali něco podobného, jen v protisměru a snažili jsme se držet se co nejvíc hranic, takže jsme toho hodně najezdili po "kozích stezkách". Přeji pěknou sezónu a pěším výpadům od motorky zdar

Borysch (0) napsal 21.03.2011 v 19:54

Tak přesně tohle už pár let plánuju, jen sbalit. Ještě si musím chvíli počkat a objezdit Benelux, Bretaň a jih Anglie, než se vrátím domů.
Skvělý článek.

Jerry1221 (0) napsal 21.03.2011 v 19:40

Super ,normálně jsi mi sebral nápad , ale to je v pohodě , už se na to těším .Jerry

MD (0) napsal 21.03.2011 v 18:36

Děkuji za komentáře a i návrh zajímavé počtení, o kterém jsem nevěděl. Nejzápadnější je opravdu místo, které jsem navštívil. Občas se to plete právě s trojstátím, které jsem nenavštívil. Po kouskách jsem to už doobjezdil, na Velkou Javořinu, Praděd a projel Beskydy. Tento rok je v plánu to samé se Slovenskem, ale na více dní a snad bez problémů :)

Tomas-TDM (4) napsal 21.03.2011 v 18:19

Díky za cestopis a inspiraci pro motorkáře. České a moravské pohraniční hory jsou opravdu hezké a hlavně rozmanité. I když z hlediska civilizace jsou (hlavně Sudety) většinou smutný pohled, příroda je pěkná a cesty klikaté.
Já se do stejného nápadu pustil loni, ale ne v kuse, po kouskách a volných víkendech. Začal jsem u Lipna a po několika víkendech přes západ a sever republiky skončil zatím u Jeseníku. Motocestovatelům, kteří nemají dost času na několik dlouhých expedic za rok, to můžu vřele doporučit. Moc nás tam zatím nejezdí.
Přeju autorovi, aby svoji objízdnou trasu ve zdraví dokončil v této sezóně.

David69 (0) napsal 21.03.2011 v 17:44

Stejný nápad měl Libor Marčík. Kdo ho zná tak ví na čem asi jel, 2605 km za 17 dni, na motocyklu z roku 1904 .
//www.libormarcik.cz/cestopis1.html

Kareru (5) napsal 21.03.2011 v 14:16

Pěkně napsané, akorát to nejzápadnější místo není trojstátí?

MartinED250 (18) napsal 21.03.2011 v 13:23

Pěkné. Alp už opravdu bylo dost a zatím mne opět nelákají. Plánuji to na červen a pojedeme na starých Jawách. Chci to ale vzít ještě blíže k hranicím po těch nejzašších okreskách. Spát po lesích a hygiena v potůčcích. nechci jet západní signálku. Tu už mám za sebou, ale maluju to po nebližších legálních cestách při hranicích - výlet hlavně kvůli přírodě. Výpadky do vnitrozemí jen pro potraviny a benzin. Snad nám vyjde počasí.

mikni (103) napsal 21.03.2011 v 13:01

dobrá cesta,taky o něčem podobném uvažuju už jsem těch Grossglocknerů a italských passů trochu přežranej,přeju další zážitky bez nehody.

adoid (0) napsal 21.03.2011 v 11:46

Pěkně napsané, líbí se mi volba cesty, že jsi nejel do "exotického" zahraničí, ale jel jsi po obyčejných cestách naší země.