Montenegro 2011

VRÁTIT SE ZPĚT KE ČLÁNKU

SparkyCZ (0) napsal 30.10.2011 v 15:28

Jeli jsme hodně podobnou cestu s kamarádem na konci července, super zážitky, super příroda, doporučuji! :)

smartin1 (55) napsal 30.10.2011 v 11:52

Dobrý čtení,dobrá cesta. Na tvojí motku jak dělaná

Štěpka. (7) napsal 29.10.2011 v 21:03

Super cesta, máš dobrého fotografa... Jednou až bude "velký" bych tam jel taky...

Mat (0) napsal 29.10.2011 v 13:07

BaRT Czech> tak to ten můj vypadá úplně jinak

kov> nás se ptali na alkohol a cigarety, řekli jsme že nemáme a hned ukazoval na kufr a OPEN

Kov (23) napsal 28.10.2011 v 19:27

Mat-nám taky otvírali kufry na hranicích Hr-Hu. Hledali cigára!

BaRT_Czech (45) napsal 28.10.2011 v 18:22

Ono dnes již ty kopie jsou postejné tvarově a jediný rozdíl je požité kovy... //eshop.finkap.cz/index.php?route=product/product&product_id=321

Mat (0) napsal 28.10.2011 v 10:16

BaRT Czech> no vidíš to jsem nevěděl, na Hr>H hranicích jsem byl trochu orosenej, chtěli vidět kufry a nůž ležel hned nahoře, naštěstí jsme přes to hodili aspoň kuklu a nebyl hned vidět...
Jinak by to měl skutečný nůž z AK, i podle lidí co to už viděli

BaRT_Czech (45) napsal 27.10.2011 v 18:43

Pěkně napsané jen na jedno si dej příště pozor, jak si psal že si koupil z AK nůž tak pokud byl aspoň 1:1 mohl si mít trochu na průser zaděláno protože delku čepel berou jako zbraň a nesmíš s ní přes hranice.

Kov (23) napsal 27.10.2011 v 09:58

Pete B.- myslel jsem podle toho jak jsi napsal,že jste tam byli jen dva dny a pak podle toho,že pojedete 3 dny tam a 3 zpět,těch 23 dnů celkem jsem nějak přehlídnul. Tak to jo.

Pete-Biggy (15) napsal 27.10.2011 v 07:47

Kov-No nevím, podle čeho soudíš? Jako, že ti 23 dní příjde na ten výlet málo? Když vezmu pohodový přesun 3 dny do Provence a 3 dny zpátky z Korsiky (nemám rád dálnice), k tomu ještě 1 den trajekt mezi Francií a Korsikou, tak mi zbývá 16 dní. A tebe příjde na Provence spolu se Savojskýma Alpama 10 dní a třeba 6 dní na samotnou Korsiku jako napěchovaný harmonogram. No nevím no. Jsou tu borci, co jezdí na Nordkapp za 15 dní, to mi příjde jako vyloženě dobyvatelství typu:přijel jsem-viděl jsem-odjel jsem. Ale když jim to vyhovuje, proč ne? Mám projeté 22 zemí Evropy, samozřejmě, že nee jen na moto, hodně i třeba vlakem (hlavně Švýcarsko), ale určo nemůžu říct, že jsem nic neviděl. Třeba Norsko mám po Trondheim projeté celkem solidně podrobně, taktéž Skotsko od linie Edinburgh-Stirling směrem na sever atd. atd. S tou Černou horou to bylo trochu jinak, měli jsme na týden zaplacený pobyt v Chorvatech a jelikož Norsko nevyšlo na moto, tak jsem chtěl jet aspoň toto. Skandinávie spolka dost dovolené, byli jsme na 3 týdny a ten Balkán dohromady dal 2 týdny, tak prostě už nebylo více dovolené, hlavně u přítelkyně. Ano, mohli jsme si ušetřit něco rychlejším přesunem, ale já dálnice fackt nemusím, takže proto to dopadlo takhle. Taky si říkám, že jsme mohli vidět víc, ale, že bych nic neviděl, to pocit teda opravdu nemám. A koneckonců, určitě se tam chceme vrátit

valasek (153) napsal 27.10.2011 v 00:07

Jste moc pěkná dvojka, Černá Hora je nádherný kus země a vaše touha vidět cestou co nejvíc si zaslouží jednoznačně 1 !!!

Lannius (4) napsal 26.10.2011 v 22:38

To Kov: ale ne, žádný hard off neplánuji. My bychom jeli cesty pro naše Varany, Milan nás vždy někde najde. Letos to tak fungovalo. Manželku vem s sebou, je fajn.

Kov (23) napsal 26.10.2011 v 22:05

Lanius-to Rumunsko by taky přicházelo v úvahu. Byla to jedna z možností už letos,ale nakonec vyhrála Černá Hora. Problém je,že ty v sólo jízdě projedeš jiné místa než já ve dvou. Zkusím navrhnout ženě,že zůstane doma...a pokud to přežiju,dám vědět Taky by to případně chtělo varana obout do něčeho víc enduro,případně na ten výlet sehnat jinou motorku.

Lannius (4) napsal 26.10.2011 v 17:59

Moc hezky napsané. My jsme platili v BiH, Monte Negro i Albánii za nocleh 10 EUR. I ten policista, který mě chytil v Zabljaku na 50-tce, kde mi naměřil 95, chtěl 10 Eur do kapsy.
Tak co Kove, příští rok Rumunsko?

Kov (23) napsal 26.10.2011 v 17:56

pete biggy-podle mého toho máš naplánovaného vždy moc naráz. Pak oblastí jen profičíš a nestihneš si ji pořádně vychutnat. S náma byli v Žabljaku 3 kluci z Brna,ti pořádali úplné dostihy. Měli už projeté v Evropě kde co, ale ono je projet a druhá věc je vidět a užít si to. Máme ovšem každý jinou představu o tom co je ,,vidět". Pokud pojedu znovu na Korsiku,tak opět rychlopřesunem,abych si ji užil. Letos tam jelo taky dost lidí,ale moc jim to skrz počasí nevyšlo.
Já nemám ještě ani pořádně roztříděné fotky a nahrané na rajče, natož něco napsané. Kde na to přes léto berete čas?

Pete-Biggy (15) napsal 26.10.2011 v 14:29

Zdarec.
Mate, tak jsi mě předběhl Byli jsme tam na začátku září a cestopis mám rozpracovaný. Takže jestli tady dá Kov taky svůj, bude veselo Jinak z vaší diskuze na fóru jsem samo čerpal. Tímto díky za tipy. My jsme toho ale bohužel viděli méně, na Černou horu jsme měli v podstatě jenom dva dny. Každopádně se tam chceme oba s přítelkyní vrátit, na rozdíl od Chorvat, kde už mě neuvidí. Varovat před tamníma šerifama snad už ani nemá cenu. Více snad v tom mém cestopise. Montenegro je však nádherná země, a na to, že má velikost středočeského kraje, je úžasně rozmanitá. Nicméně to nic nemění na tom, že žádní z těchto jižanů si takovou krásnou zemi nezaslouží. Ten bordel co tam dělají klíďo v národ. parku, to je děs. V Bosně jsem také před Banja Lukou narazil na zavřenou cestu, ale objížďka byla pouze regulérním offroadem, až jsem měl strach, že tam SM-Téčko oddělám. Naštěstí to zvládlo bez újmy a ztráty kytičky. Adventure by se v té chvíli ale hodil
Jinak nevím čím to, ale příští rok máme v merku také Korsiku Pokud to vyjde, tak bychom chtěli dát během tří týdnů Provence s přejezdem Alp-trajektem na Korsiku a zpátky do Livorna a přes Toskánsko a Julské Alpy z5. Ale to je ještě hoodně daleko a kdo ví, jak to příští rok bude.
Takže chlapi, ať vám to jezdí a ještě jednou díky za tipy

Dominie (3) napsal 25.10.2011 v 22:33

Nádherně sepsaná, spoustu doplňujících fotek, nádhera

stoparxl (0) napsal 25.10.2011 v 18:01

bol som tam, zhruba tu istu trasu, paraaaada a na rok sa tam rad vratim ;)

clanok fajn ;)

mardock (73) napsal 25.10.2011 v 15:10

pěkně napsaný. Akorát bych to s takovou motorkou jak máš ty vzal od Plavskýho jezera směrem na Gusinje a do toho Ulcinje bych dojel "zkratkou" přes Albánii. Určitě by těch zážitků bylo o dost víc

Mat (0) napsal 25.10.2011 v 12:27

kov> určitě to napiš

že je mišo kecal jsem si taky všiml a myslím že ten Michal s Klárou to poznali na vlastní kůži, když je poslal na tůru na bobotov kuk (snad to píšu dobře) a prej to zvládnou a za chvilku jsou tam. Co nám říkali tak tam ani nedošli a to šli už snad ve 3 nebo 4 ráno a vrátili se zase pozdě za tmy...
Ta korsika mě taky láká jak blázen a taky mě láká Rumunsko a pořádně Bosna a taky srbsko a...
ještě že na to máme víc jak půl roku čas a celou zimu na plánování

Kov (23) napsal 25.10.2011 v 11:37

Mat- Jasné, však právě pro tu inspiraci a pro získání informací si o tom na vláknech povídáme. Tu větu jsem tam četl. Že jste nebyli na prohlídce mauzolea mě napadlo,žes tam nevrazil nějakou tu fotku zevnitř,případně detail těch soch. Ty se mi moc líbily.
Popsal jsi to pěkně,tak ani nevím, jestli vůbec mám něco přes zimu sepisovat
Mišo je sice ochotný,ale ne vše je mu nutné věřit a spoléhat na něj s pomocí při opravě není dobré. On je trochu kecka a věčně nestíhá. To by bylo na dýl..
Já už pomaličku uvažuju kam příští rok, kde jsme ještě nebyli,jestli se nic nepodělá... Taky se nám moc stýská po Korsice

Mat (0) napsal 25.10.2011 v 10:22

kov> to víš že jsem měl pár typů od tebe, dokonce jsme se myslím na fóru o tom bavili. Jinak je to docela asi klasika, ty místa, co jsem se bavil s lidima co tam byli co radí, tak v podstatě všichni ty stejný místa. Mišo byl super, jsem rád že jsme to našli.
A v mauzoleu jsme byli, však je tam věta po prohlídce mauzolea
Za nás až tak moc neměřili, ale blikání funguje na výbornou, škoda že u nás už to tak není...

Kov (23) napsal 25.10.2011 v 09:27

Ještě dotázek:Nějak jsem nepochopil jestli jste v tom mauzoleu byli uvnitř?

CecilGS (9) napsal 25.10.2011 v 09:15

Moc pěkný výlet a super fotky. Když kouknu z okna tak bych hned jel dolu do tepla

Kov (23) napsal 25.10.2011 v 08:28

Ty ses inspiroval na vlákně, kde jsem popisoval co jsme tam všechno viděli,ne? My jsme byli v kempu u Miša o měsíc dřív-13.6.-za 15E za pokoj. Průjezd Durmitorem jsme neplatili. Mala Črna Gora, Ostrog, Morača, Durmitor, Lovčen s mauzoleem, most přes Taru,atd. Stejné místa, stejné pocity. Blikající řidiči v BiH byli pro nás fakt štěstím,jinak bysme platili jak mourovatí, měřili fakt pořád. Se závěrem souhlasím. Dojeli jsme moc spokojení a klidně bych jel znova.

pajapaja (37) napsal 25.10.2011 v 06:58

hezkej vejlet,jen taková malá vsuvka,ta KTMka je bez ohledu na kvalitu fakt škaredá