Jugoška a další státy RVHP cestou necestou

VRÁTIT SE ZPĚT KE ČLÁNKU

yamat (1) napsal 24.12.2022 v 11:37+1

Dobrá inspirace a super sloh, zas něco napiš

JA-NE (767) napsal 06.09.2019 v 13:27

TOP

KlokanJack (6) napsal 20.08.2019 v 23:52+1

Pěkný, získal jsem další dva zajímavé body pro svojí trasu za 14 dní.

MotoBjamboja (14) napsal 04.07.2019 v 10:52+1

Paráda zavzpomínala jsem na místa, kde jsem byla před dvěma lety. Škoda že vám Prokoško nevyšlo, cesta k němu je úžasná a to jezero taky.

Mulis_75 (29) napsal 21.06.2019 v 22:04+1

Ok, uznávám a omlouvám se. Vím, že to není pro mě omluva, ale netušil jsem, že v Bosně mají říčku stejného názvu jako je mnohem známější řeka v Chorvatsku. Jak jsem se díval, dokonce mají prameny i relativně kousek od sebe.
Ještě raz sorry.

conny08 (2) napsal 21.06.2019 v 20:48

Soutok je tady na fotce když se jede okousek dál tak tam je takové hezké posezení .

conny08 (2) napsal 21.06.2019 v 20:47

conny08 (2) napsal 21.06.2019 v 20:46

conny08 (2) napsal 21.06.2019 v 20:38

conny08 (2) napsal 21.06.2019 v 20:38

Una tam má soutok s Krkou

rascal33 (0) napsal 20.06.2019 v 22:58

Mulis: A co tady? 44.424582, 16.142685

Jako na vlastní oči jsem ho neviděl, odbočili jsme před ním nahoru přes koleje, ale na mapě to podle mě jako soutok vypadá...

Mulis_75 (29) napsal 20.06.2019 v 11:07-1+1

Super a rozhodně palec nahoru Jen jedna poznámka: řeka Una nemá soutok s řekou Krka, ale teče úplně opačným směrem a vlévá se do Sávy - ale to je jen moucha na jinak skvělém cestopise.

lopata75 (111) napsal 19.06.2019 v 22:01

? Taky jsem dal bosenské šotoliny na půlky... off dá té dovolené úplně jiný punc...Letos už jsme dali Chorvatske šotoliny a Michal neustále najizdi další balkánské perly. Na několik let program výletů zajištěn! ?

Komorerth (60) napsal 19.06.2019 v 08:12

rascal33: ak som spravne pochopil dokumentaciu, ide o tunel2. Porovnaval som teraz fotky, plechove vrata tam boli na fotkach v oktobri 2018. Fotky zo zaciatku roku uz ukazujuju, ze polovica tych plechovych vrat spadla (NJN chorvatska preciznost), IMHO sa tam da vojst napohodu aj osobnym autom. Ja som dnu nesiel, bal som sa tmy, dier, min a najma kuskov zeleza - nechcel som prerazit pneu.

rascal33 (0) napsal 18.06.2019 v 23:19

Komoreth: A to byl který vjezd? Úplně si nevybavuju, že by tam někde byla taková vrata :c)

Frankie: tak to jsem z toho blby.. fakt jsem presvedceny, ze jsme to všechno procházeli a žádný vjezd jsme "použitelným" neshledali.

Johnny: Jak říkám, jsem spíš srab a s kufry to GSo vážilo tak 2x tolik co ta třiapůla, takže se obávám, že bych to asi tak ladnš jako Ty nevybral :c)))

Komorerth (60) napsal 18.06.2019 v 22:32

ziadny val netreba obchadzat :)

Frankie (731) napsal 18.06.2019 v 21:44

Kniha Bosenské šotolinky slaví úspěch
Loni jsme dali první půlku (Željava, Una, Travnik atd.) a letos druhou (Sarajevo a okolí, Pločno, Mostar, Boračko jezero atd.). Pokaždé to nemělo chybu. Příjemný lidi, krásná krajina a to žrádlo...
Loni všude samí Češi, a díky teplu nebyl sníh a dostali jsme se všude. Letos krajané nikde, ve stejný termín deště, chladno a na kopcích sněhový plotny nám zabránily vyjet až nahoru.

Jinak do těch tunelů se dá dostat i jinak, loni jsme ten val objeli a to i na F800GS. Projeli jsme to uvnitř důkladně (přeci jen motorka svítí líp než čelovka) a jak by řekla moje dcera - bylo to huuuuustyyyyy

Martindi (2) napsal 18.06.2019 v 21:24

Paráda. Jeli jsme to same týden před vámi akorát obráceně. Počasí nám moc nepřálo. U Duska v Etno Selo to nemá chybu. My měli večer i živou hudbu z Trávníku jsme se k vysílačů nedostali předposlední zatáčce přes metr sněhu. Už jsme byli líní přetahovat.

JohnnyS08 (219) napsal 18.06.2019 v 20:49+2

Do tunelů v Željavě se dá normálně vjet - neni na to třeba enduro, jsou na to třeba koule

A ano, já sem ten debil na třindě...

dafikk (45) napsal 18.06.2019 v 16:52

Zhltl jsem to jedním dechem Fakt super

Brukev (850) napsal 18.06.2019 v 15:28

Velmi pěkně napsané a hlavně super motivace. Taky by jsme chtěli někdy sjet mimo silnice a jsem rád že kvůli tomu člověk evidentně nemusí jet na druhou stranu světa. Asi to vyžaduje mnohem více přípravy než zdolávání dobře značených alpských průsmyků, ale zase ta odměna po vyjetí nějakého výjezdu stojí za to ( kdysi jsme sedlal sportovní 4 kolku tak mám alesploň tušáka ) Sice to znamená výměnu motorky ale určitě to stojí za to
Takže za mě fajné cestopis a snad se někdy potkáme v Konobě

majky72 (131) napsal 18.06.2019 v 13:46

Komorerth ...fakt ta žo Željavy vyhnali policajti ? Ja ked som sa pytal tych čo parkovali pred jednym tunelom (tušim prvym) či možem ist dnu tak že jasné nemá problema a jak tam bude medveď piskaj prideme ho zastrelit ? a že mi daju pozor na mašinu, tak sme to prešli ešte z nejakym polskym párom skoro do polovice ale ak tam niekedy pôjdem a bude možnost rad by som to dal cele a hlavne kasarne a hangare uprostred tunelov

Slávek-TDM (129) napsal 17.06.2019 v 18:15+2

Pěkné, získal jsem dalších pár tipů v Bosně.
Osobně bych se ale vyhnul spaní v opuštěných domech. Dostal jsem od místních varování, že některé baráky jsou dodnes zaminované - zpravidla z druhé strany do zahrady. Tam prý také vzniká nejvíc i smrtelných úrazů při šlápnutí na minu. Jo a taky při koupání v řekách - při jarním tání totiž velká voda miny vyplaví a roznese daleko po řece.

Komorerth (60) napsal 17.06.2019 v 16:37

super popisanea pekne fotky.. ja som siel podobny trasu ale naopak.. zo Zeljavy ma vyprevadila policia (mal som smolu a chytila ma fotopasca), tiez som skusal tmu v tuneli 3 myslim. Dovnutra pamatniku na petrovu goru som sa neodvazil, bol som tam v okoli 20 minut a ani noha. cestou tam/zpat ani noha - tak som mal strach ze ak ma tam nieco zavali, tak je koniec tento cestopis je nielen poucny cestovatelsky ale ja historicky, chvalim - krasna praca. Len tie naklady na cestu sa mi zdaju hrozne velke na to ze ste spali furt nadivoko. Ja som sa vmestil do 8000kc a to som si sem-tam doprial aj nejaku tu restauraciu a peknu strechu nad hlavou

majky72 (131) napsal 17.06.2019 v 15:57

Zatial som sa sice dostal len po Plješavicu ale nedá mi to a sice radar ktori bol na vrchu zostrelili chorvati ešte prv ako juhoslovanska (srdska) armada vyhodila do povetria Željavu ...mimochodom prve zaminovanie a vyhodenie do vzduchu sa týkalo pristavacich a vzletovych dráh a nie podzemia ...inak cestopis sa zda byt dobry tak si ho rad dočitam do konca aj vzhladom na to že Balkán je moja oblubena destinacia a sám mam pred uplnym dokončenim a nahratim sem, cestopisu z Bosny a okolia ...iba zvažujem či ho vôbec davat kedže sa to tu v poslednej dobe vyrojilo Bosnou a Željavou

Sukhoj34 (3) napsal 17.06.2019 v 09:08

Cestopis je to opravdu čtivý a ačkoli jsem byl přímým účastníkem, stejně mě to rozesmálo.
Ale proč jsem zase jediný kdo spadl? To ti tedy Zdeňánku pěkně děkuju

Petr_TA (29) napsal 17.06.2019 v 08:57+1

Velká paráda
Znovu jsem si zaspomínal ...
Dokonce jsem spal ve stejné chatce v Etnu ...
A hlavně ta žranice

Duchy10 (7) napsal 17.06.2019 v 08:56+1

Přečtené jedním dechem - super napsané a k tomu pěkné fotky

tonda0 (31) napsal 17.06.2019 v 08:50+1

Jako hodně velké paráda. Super chlapácký cíle. Koukal jsem, co všechno je kousek od nás k nalezení. Ty opuštěný komplexy byly fascinující.

Wejw (6) napsal 17.06.2019 v 07:15

přečetl jsem to celé ! opravdu pecka - hezky napsáno