D-menti mezi minami a medvědy

VRÁTIT SE ZPĚT KE ČLÁNKU

PEPA55 (11) napsal 01.02.2019 v 19:38

Vtipně napsáno pobavil jsem se při čtení cestopisu.Rumunsko je ideální pro motorkáře v loni jsme tam taky pojezdili.Letos je v plánu Albánie. Přeji hodně podobných cest

Zdenda_ (2) napsal 28.01.2019 v 11:52

Jako vzdy paradne napsano

Pertla (9) napsal 25.01.2019 v 11:53+1

Banditr> Tolik štěstíčka v jednom příspěvečku jsem dlouho neviděl. Ještě si pamatuju jak si se chtěl život taháním pseudocestovatelů na tvoje pseudovýpravy. Dokonce si jel do Alp, ať už podle průvodce nebo ne je mi jedno. To, že si mi psal s obavou, jestli mi “nelezeš do zelí” když jso rozjíždel svou pseudocestovatelskou zážitkovou kancelář, která s úspěchem už nefunguje... ldyž máš teda potřebu pořád přispívat do internetových diskusi, kde jsi silný jak silnice. Pac a pusinku.

Mardug> jsem rád, že se vám knížky libí! A u cestopisu jsem se fest pobavil! Pro lidi jako vy, tedy pseudocestovatele to prostě dělám, vydělávám na vás balík a navíc mi to dělá dobře na ego, bro. Holt cesty na Balkán podle nějaké knížky nejsou dostatečně cool a musíte se smířit s tím, že v očich skutečných cestovatelů, jako je pan Banditt budete navždy nuly. Což je vlastně krásné! :) díky a těším se na další pseudocestovatelský cestopis, který bude určitě zase strhán kritiky z řad opravdových cestovatelů. Držím palce!

mendosk (12) napsal 24.01.2019 v 21:24

Nasmial som sa ako vždy
K sprievodcovi : už dlhšiu dobu zháňam bosenske sotoliny. Dnes som písal autorovi a že bude 2 ka až okolo vianoc. Na budúci týždeň bude aplikácia " která je vlastně zdigitalizovaná verze knížky a jako bonus bude navigovať "

Mardug (0) napsal 24.01.2019 v 10:57

Banditte to zabolello u srdce ... ach. Protože jsme využili průvodce, který byl napsán, aby člověka "prováděl po cestách" abychom dle něj jeli po cestách, opravdu se teď díky tomu cítím jako pseudocestovatel. (je to asi jakoby jsi někomu vyčítal že si plánuje cestu dle mapových podkladů, kde sprostě ten pseudocestovatel kopíruje již vyznačené cesty!)

Přitom jsem doteď měl pocit, že naše extrémní expedice přináší cestovatelskému světu ohromné množství zkušeností a že všichni budou chtít být kůl jako my. Tak zase nic.

ps.: Kdo by tu trasu chtěl vědět tak mu informace poskytneme, ale řešit jí do detailů nás už prostě přestalo bavit. Jsme limitováni časem a proto se snážíme do těch 14 dnů nacpat to nejlepší co jde (i s pomocí výtečného průvodce). Bohužel jsme všichni v průměrné platové třídě a máme trapný práce(jeden je dokonce policajt!), kde dostanem maximálně dva týdny dovolené a už kvůli tomu je humbuk proč prý nejedeme radši na týden do Chorvatska. Tak proto.

Díky všem za pozitivní i negativní komentáře a Díky Heppymu za skvěle sepsanej cestopis.

banditt (77) napsal 24.01.2019 v 09:08-2

Ještě že jsou pořád na cestách lidi jako Fidlimydli , Trinidad, Klobása, Beba a pár dalších, kteří si umí naplánovat cestu sami a nejsou to pseudocestovatelé, kteří navíc v úvodu svého cestopisu nenařknou všechny čtenáře z toho, že každý čeká, až bude moct okopírovat jejich okopírovanou cestu ze zakoupeného průvodce a tím si ospravedlnit nepopisování cesty, aby náhodou nešířili know how toho jednookého krále, co prodává "cestování" slepým. Nemluvě o tom, že si průvodce nakonec koupí v pěti lidech, takže vlastně to ohánění tím, jak pomáhají českému obchodníčkovi je naprosto pokrytecká póza.

Hopppy (1) napsal 22.01.2019 v 22:48

se nám tu nashromáždilo něco komentů, tak jedním šmahem vezmu pár reakcí. Vy si určitě spojíte co je komu.
My máme radost, že vy máte radost a děkujeme za vaše ohlasy. Nějaké známkování nám žíly nerve, (na rozdíl od té haldy gramatických chyb, které vidím vždy až po vložení. Za to se opravdu velice omlouvám) dokud nebude hodnocení průměrem za 4, které by naznačovalo, že už se na to mám vyfláknout.
Průvodce - za nás rozhodně ano, když ho kupujeme jako parta vyjde na pár pětek na člověka a fungoval jako skvělý doplněk, když jsme si nebyli jisti kam směřovat dál.
D-menti jsou náš malý ústupek zájmům společnosti (tenkrát to odůvodňovali, že na hlavní stránce nesmí být vulgarizmy). Chraňte všichni bohové toho, kdo se mi je pokusí zcenzůrovat.
AfriCa (pro všechny ty hnědopichy, kteří hlídají c v názvu) se předvedla jako excelentní parťák, právě do takových cest, které jsme si pro výpravu vybrali. Kdybych byl zbytečně bohatej, možná bych pořídil Kachnu, jinak nemá vůbec smysl uvažovat o alternativní nové motorce v této výkonnostní kategorii. V porovnání s Transalpem, kterého jsem jezdil před tím, mi dovolila mnohem, ale mnohem větší prostor k tomu si pořádně namlít hubu. Až se budu při večerech nudit, udělám jí profil, protože stávající recenze mi přijde, že nepopisují to, co na ni vnímám sám.
Země: V Bosně nikdo neví komu ta zem vlastně patří, protože každý vám řekne, že jemu a nacpal se tam někdo cizí, Srbům Chorvati, Chorvatům Srbové, Bosňanům Srbové i Chorvati. A přitom není výjimkou, že ten člověk pak řekne jaká je škoda že se Jugoška rozpadla. To vyvolává to smutno, jinak jsou tam lidé stejní, jako všude na světě. V Dvaru jsme ty čevapi dali v něčom, co mohlo být mizernou restaurací nebo kvalitní vývařovnou na výjezdu z obce směr Prekaja a nebyl to zrovna zázrak, ale taky byli dost levně.

Mark108 (15) napsal 22.01.2019 v 21:47

Jsem začal číst v šalině cestou dom, a po úvodu s Kácovem jsem - jsa ovlivněn podprahovou reklamou -odešel dočíst cestopis do Vinohradského pivovaru... tlemil jsem se u toho jako už dlouho ne, tak si asi říkali, že jsu aj na THC. Jste skvělej gang. Super cesty a parádní tripy! (foto č. 13 tvl!) Inspirovali jste mě s tím Rumunskem...

Dejf_cz (0) napsal 22.01.2019 v 15:50

Já si říkal, že je mi ten ksicht povědomý... nazdar Mates

Krásný počtení a hlavně trip. Mimochodem jak se jelo a dařilo (na) Africe?

31081 (670) napsal 22.01.2019 v 12:13

Pěkné počtení

Paprik23 (284) napsal 22.01.2019 v 10:37+1

Snad vám kluci D-mety nezcenzurují zase jako minule

Brukev (850) napsal 21.01.2019 v 22:44

Rumunsko docteno . Fakt skvele napsane a hned bych jel s vama. Srandy kopec

Kocour555 (5) napsal 21.01.2019 v 21:45

chlapče chcípnu smíchy. Dík, super čtení

walaszek (44) napsal 21.01.2019 v 20:24+1

Není to první cestopis od D-mentů, a doufám že né poslední. Tenhle specifický styl psaní je skvělý, smekám klobouk. Fakticky se to dobře čte, fotky taky pěkné. A hlavně je mi sympatické, že se s ničím moc nemažete, a berete to vše s humorem. "A tak je to správně a tak to má být" Tomu říkám cestopis s velkým "C", více takových.

jets (522) napsal 21.01.2019 v 20:07+2

Fakt nerozumím tomu známkování pod cestopisy, jak je možné, že cestopis téměř nečitelný, popisující příjem a výdej potravy, tabulku s ujetými km, spotřebou a cenou řízků v jednotlivých hospodách má vyšší hodnocení, než cestopis, kde je už cesta sama o sobě zajímavá a navíc si autor dá tu práci s textem aby se čtenář i zasmál a pobavil. Cesty páně (a čtenářů motorkari.cz) jsou opravdu nevyzpytatelné.
Snad každý pochopí do které kategorie jsem zařadil tento cestopis, pokud ne, známkoval jsem za 1. (jen těch fotek mohlo být víc )

spike-cz (137) napsal 21.01.2019 v 17:44

Ave D-menti!
Ani další cestopis Vaší partičky nezklamal. Palec nahoru za výkon a za chuť sem napsat další (parádní) cesťák!
Smekám

ferda.66 (38) napsal 21.01.2019 v 17:08

fotka č. 49 ...povinna vybava na takove cestovani...vodni pistolka
Ofik je mimo mne,takze i proto velkej respekt

Brukev (850) napsal 21.01.2019 v 16:34

No super,Bosnu mam a vecer dam Rumunsko

majky72 (131) napsal 21.01.2019 v 15:16+1

No tak som to dočital a fakt palec , mám rad taketo cesty kde sa vlastne ani moc dopredu neplanuje a hlavne nik nemusi hladat cez boking hotel alebo penzion aby mu nahodou nebola v noci zima na nos
No možno sa ešte utrhnem a pojdem si to Rumunsko prejst na motorke aj tu slavnu transalpinu nech si to omrknem ako to Rumunsky sudruhovia dok..i kedže som mal tú česť si to tam na horkom bajku užívať ešte v dobach ked asfalt odtial bol na míle vzdialeny a človek tam za cely deň stretol len pár oviec a divokych koní.

majky72 (131) napsal 21.01.2019 v 13:53

Tak som prečital Bosnu a teraz fakt neviem či mám ten cestopis dopisat alebo sa na do vyflaknut . No dali sme tiež Unu ale nas to nič nestalo a chalan na závore by v pohode zobral aj eura (teda ja som vlastne za 4. navštevy Bosny nikdy ani inak ako eurom neplatil ) ale nemal nam vydat tak len mavol rukou a zdvihol zavoru. A tiež sme omrkli jazero Šator ale potiahli sme to až k Sarajevu (odporučam). No a ako píšeš Bosna je krásna zem akurat si nemyslím že ludia nevedia komu patrí, za tie cesty som stretol kopec ludi čo su hrdý na svoju krajínu a tiež na odkaz veľkej Juhoslavie.
ps: v Dvare ste tie čevapi dali v čevaparni pri benzinke na začiatku mesta ? Lebo mi tam a teda nám chutili a boli za par drobnych

Finč (89) napsal 21.01.2019 v 13:05

Stručný, vtipný, pěkný

2lizard (8) napsal 21.01.2019 v 12:17

Pěkně napsané, nenásilně, příjemný humor a pecka ten odstavec o průvodci, s ním se nedá jinak než souhasit.

Pertla (9) napsal 21.01.2019 v 11:57+1

Borci super cestopis, hlavně smekám za jeden z prvních odstavců!!

crxjet (258) napsal 21.01.2019 v 09:34

parádně se to četlo, díky za reprodukci super zážitků