Expedition around Black sea

VRÁTIT SE ZPĚT KE ČLÁNKU

peta3223 (0) napsal 28.04.2013 v 18:57

krásný popis OBDIVUJI!!!Také můj sen dostat se s moto mimo EU na motorce a budu se těšit na další expedice když vám vyjdou...Krásný video a fotky!!!1*

strto (-1) napsal 26.04.2013 v 18:54

Děkuji všem za reakce, které ve mě vzbuzují chuť k dalšímu a ještě delšímu cestování. Opravdu moc děkuji. Ještě zde vkládám odkaz na krátkou ukázku filmu z mé cesty: //www.youtube.com/watch?v=bTw9QKIX2so Tento kousek je bez komentáře. Přeji všem krásnou sezónu 2013 a abychom se tu i po sezóně všichni dělili o své zážitky!!

maguli (5) napsal 26.04.2013 v 15:19

Jo, a co teda s Tigerem? Pujde do věčnych lovišť? Pořidiš si jinou značku? Myslim že stare Africe se toto nemuže stat. Ale je to jen můj nazor.

maguli (5) napsal 26.04.2013 v 14:43

Pěkny cestopis, klobouk dolu před Vášim vykonem. Jen mala poznamka k nepřesnosti: Ten malý stateček se jmenuje Přidněstrovje, ne Podněpri, protože ho od Moldavska odděluje řeka Dněstr. Dněpr je někde jinde. A je obydlen převažně ruskymluvicim obyvatelstvem, proto se chce trhnout od Moldavie, proto ho uznava pouze Rusko, nikoliv Moldavie.

RomanXX (14) napsal 25.04.2013 v 23:34+1

Super co říci umíš psát. Bylo to napínavé, informačně hodnotné a místy i veselé. Přeji mnoho šťastných návratů z cest.
Letos bych chtěl s Tigrem 1050 objet Evropu. Ahoj

scuzz (-11) napsal 24.04.2013 v 21:26

Perfektní cestopis. Hele a opravdu je ta hranice z Gruzie do Ruska průjezdná? Někde jsem četl že pro státy eu ne , že to je jen pro místní.

Viro (0) napsal 24.04.2013 v 10:38

Vždycky obdivuju lidi, co mají čas a hlavně chuť si vše zapisovat. Já toho schopen nejsem. Ovšem na takovu cestu bych upřednostnil nějaký jiný stroj, třeba Afriku a nebo GS, ale to je dáno i roměry. S mojí žínkou máme kromě centimetrů navíc ještě 2 metráky bez bagáže, tak je prostor výběru stroje velmi zúžený . Ten trajekt bych asi nedal a jsem podstatně méně jazykově a trpělivostí vybaven.

cubafire (5) napsal 24.04.2013 v 09:38+1

Úžasný cestopis a určitě i úžasné zážitky, ale můžu za sebe říct, že ten trajekt a ty celnice by nebyly na moje nervy. Strašně obdivuju i tu píli při shánění informací o podmínkách vstupu do zemí, průjezdů atd. Ohromné množství práce při přípravách a nakonec to všechno může zhatit lidský faktor na celnici či na trajektu. Klobouk dolů fakt výkon

seikos (975) napsal 23.04.2013 v 22:58

Jak dopadl ten Triumph? Co motor?

lafor (21) napsal 23.04.2013 v 17:54

Pekny, chystame se na to letos, akorat pres Rusko a Tureckem zpet. Skoda, ze jste neprojeli to Podnesteri, je to tam super cesta o 40let zpet. Uplatky chteli taky, ale nesmis podlehnout tak snadno, ja neplatil nikde nic

Krouža. (6) napsal 22.04.2013 v 13:08

Přečtl jsem to poctivě celé a moc děkuji za perfektní cestopis a spoustu použitelných informací. Ale jedna věc je to číst a ta druhá to opravdu prožít. Turecko jsem navštívil vloni a když si vzpomenu na to nesnesitelné horko, už bych se tam nevracel. Byrokracie a různé jiné problémy holt k takovémuto cestování patří, zvlášť pokud se jede na východ. Ještě jednou díky, že sis dal tu práci to všechno tak rozsáhle popsat a hodně štěstí na dalších cestách.

trinidad (40) napsal 22.04.2013 v 09:40+1

Moc hezké počtení, konečně někdo, kdo pochopil že na východ se numusí jezdit jen jako drsoň na ověšeném GS či LC 8

Meli (195) napsal 22.04.2013 v 08:07

Trasa, text, foto - vše prostě parádní...

Aiko (5) napsal 22.04.2013 v 03:47

Bracho parada, davno som necital takto dobry clanok. Prezival som to, zasmial som sa, zanadaval som si nad byrokraciou. Ale pozastavil som sa nad castou, kde opisujes a lamentujes cenu piva a vina. Das 60 papierov za cestu a nedoprajes si pivo za 110 Kc, alebo vino za 170? Ale inak vazne dobre citanie a pekny zazitok aj pre ostatnych. Dik

Lucif (-1) napsal 21.04.2013 v 17:45-2+1

Četla jsem to snad přes hodinu... Prožívala každou větu,jak kdybych tam byla s Váma.Chvilkama jsem tiše záviděla,chvilkama Vás litovala (jídlo,trajekt). Chce to fakt odvahu jet do takových "končin",kde lidé teprve lezou ze stromů ... Hodně dalších najetých kilometrů za dobrodružstvím přeju !!!

GSXJarda (274) napsal 21.04.2013 v 13:38

Parádní zážitky ... díky

umělec2 (10) napsal 20.04.2013 v 20:25

Parádní cesta, užásná výdrž spolucestující.Moc pěkně popsané. Škoda jen, že není více fotek. Jezdit na západ nemá cenu když na východě čeká člověka tolik zážitků. Odvaha vám tedy nechybí. Na Ukrajině nás taky prudily jenže to k tomu přeci patří. Tady zase otravujou měšťáci.Cesta popis nadsázka chuť do další cesty Já bych na to nejraději sedl už dnes a jel...

duky05 (12) napsal 20.04.2013 v 19:26

dakujem za tento cestopis, ja by som na podobne buzeracie nemal nervy, preto mi podobne vylety nehrozia. vsetko som prezival s vami, dakujem za zazitok :)

Rohal (61) napsal 20.04.2013 v 18:48+1

rád si přečtu každý dobrý cestopis a podívám na fotografie ale tento je vyjímečný

Hery22 (20) napsal 20.04.2013 v 17:19+2

paráda, konečně zase jednou cestopis s trochu jiných zemí, než jsme tady zvyklí

Mach002 (13) napsal 20.04.2013 v 15:51+1

Cestopis perfektně napsaný.Bohužel mě to utvrdilo v tom že do bývalého sovětu nemusím.Ta byrokracije je strašná,asi bych to psychicky nezvlád.

Nordik (3) napsal 20.04.2013 v 15:28

Parádní cesta a pěkně popsaná Tenhle Tiger se mi fakt líbí a jestli někdy dojde na cestovní enduro, je to pro mě jeden z favoritů. Akorát bych asi nespal, jak jsi ho nechal stát přes noc v tom Istanbulu na ulici...

TRA (29) napsal 20.04.2013 v 14:43

Pěkný cestopis, díky.

seikos (975) napsal 20.04.2013 v 11:50+1

Cestopis moc hezky napsaný. I cesta pěkná. Jen škoda že jste neprojeli tu hranici. Už asi rok se tady na Motorkářích několikrát psalo že už je otevřená.
Trochu mrdání s úředníkama, co? Chvílema mi i vyskočil adrenalin za tebe

-HARYS- (28) napsal 20.04.2013 v 10:41

Paráda!