Albánie na dohled, aneb 10 zemí za 10 dní
Text: Sefi21 | Zveřejněno: 23.12.2011 | Zobrazeno: 77 536x
Kapitoly článku
- Tak kam letos vyrazíme?
- 1. den: Nabíráme směr Německo a Rakousko
- 2 den: Hurá do Benátek
- 3 den: Lenošení na trajektu
- 4. den: Albánie na obzoru
- 5. den: A je to tady!
- 6. den: Smíšené pocity...
- 7. den: Plavba po jezeře Komani a přejezd do Černé Hory
- 8. den: Úžasná Boka Kotorska
- 9. den: Utopený mobil
- 10. den: Už se nám to krátí...
- 11 den, návrat domů
- Detaily cestopisu
- Kompletní galerie
Čtvrtek 19. května
Je čtvrtek, asi hodina po poledni a pomalu se začínáme sjíždět v Hrádku u Sušice k hospodě u Hánů, ve které je šéfem Pecán, člen naší výpravy, mimo jiné bezva hostinskej a kamarád. Tady doposud všechny naše podobné akce vždy začínaly i končily. Nakonec kde jinde se dá podobná akce naplánovat než v hospodě, že?
Pomalu vyrážíme směr Železná Ruda, poslední zastávka k dotankování v Sušici, a už to valíme! Přes prostor začíná trochu pršet, ale to nás nepřekvapuje, bylo to přece v předpovědi. Pomyslně si říkám "prší nám štěstí". To však ještě netuším, jak daleko jsem od skutečnosti. Po přejezdu hranic přestává pršet a cestou na Pasov se již projasňuje obloha. První naše "zahraniční" zastávka byla na pumpě před Pasovem, kde jsme stavěli i loni při cestě do Alp. Zjevně však unikla Petrovi na TransAlpu, který s námi loni nejel. Kolem pumpy proletěl, aniž by nás zaregistroval. Říkám si, "no to je bezva, už vidím jak se naháníme po Pasově". Skočil jsem na mašinu a vyjel za ním. Černé scénáře se naštěstí nenaplnily, a tak jsem ho po pár kilometrech potkal. Už se vracel, protože ho napadlo, že nejspíš něco prokaučoval. Do města se naštěstí nepustil. Následovalo opětovné seřazení na pumpě a vyrážíme dál. Ten den jsme již bez větších problémů dorazili do Mitersilu, kde jsme se ubytovali v kempu.
Bylo už poměrně dlouho, obchody zavřené, a tak jsme nepohrdli basou piv, koupenou přímo od majitelky kempu. Cena ubytování 8 euro na osobu.
Kapitoly článku
- Tak kam letos vyrazíme?
- 1. den: Nabíráme směr Německo a Rakousko
- 2 den: Hurá do Benátek
- 3 den: Lenošení na trajektu
- 4. den: Albánie na obzoru
- 5. den: A je to tady!
- 6. den: Smíšené pocity...
- 7. den: Plavba po jezeře Komani a přejezd do Černé Hory
- 8. den: Úžasná Boka Kotorska
- 9. den: Utopený mobil
- 10. den: Už se nám to krátí...
- 11 den, návrat domů
- Detaily cestopisu
- Kompletní galerie
Jak se Vám líbil tento článek?
Motokatalog.cz