Albánie a Makedonie jako cíl

VRÁTIT SE ZPĚT KE ČLÁNKU

Zdenek6868 (0) napsal 27.11.2017 v 16:09

Ode mne VELKÝ respekt za to, že jsi jel sám

zoller (8) napsal 19.11.2017 v 22:17

Zdar, na motorkari.cz chodim často a nechápu, jak mi mohl uniknout tvůj cestopis a já ho louskal až teď ! DÍKY, dobrá trasa (pro mě Balkán =ssrdeční záležitost) dobrá motorka !! SUPER! A dotaz - koupil by sis stejný Transalp i dnes?? Já o něm uvažuju...

sweetM (28) napsal 03.10.2017 v 22:03

Dobrá trasa, za osm dní 3800 km to je denně dosti velká nálož. Ale jinak.

fábulus (-1) napsal 12.01.2017 v 10:37+1

Roman27395 prosím tě nejdřív si zjistí něco o válce v bývalé Jugoslávii, doporučuji od Rajko Dolečka a necituj Čt a jí podobná tv hovna se slovem separatista. Bránili své rodiny a jen pro hlupáky jsou separatisté. A zjistí si něco o vrahovi Srbů NASER ORIČ.

dafikk (45) napsal 10.01.2017 v 19:44

Máš to pěkně napsaný.Šťuřil sem se,když jsem to četl.Slušný výlet.
Podobnou cestu pojedem i my v létě po cestě do Řecka.
Ať ti to šlape a baví nadále

Crazyman (0) napsal 09.01.2017 v 17:49

Ahoj Podnikl jsem sám cestu přes Maďarsko kolem Balatonu do Chorvatska kde mi to přišlo taky docela plochý a vilidněný, Do přístavu Rjeka odtut do Terstu v Itálii a přes Slovinsko (pohoří Triglav) které považuji za nejkrásnější část cesty pak přes rakousko domů.
Bylo to hezé dobrodružství, ale byl to i obrovský risk kdyby se cokoliv stalo...
pak jsem jel znovu s kámošema a bylo to stala se mi nehoda, vjel mi domorodec před mašinu a bylo vymalováno... byl jsem rád že sem tam nebyl sám...no neházím mašinu do žita letos chci jet do Slovinska znovu a pak i Švýcarcko do Makedonie a albánie taky ale trochu se tam bojím...
Hele nechceš se přidat?

Košo (45) napsal 09.01.2017 v 10:49

Ahoj moc hezky si se projel.
No a Durmitor, to je nepopsatelné. Byli jsme v MNE dvakrát po sobě v září a pokaždé jsme NP a kaňony projeli.
Pája

majky72 (131) napsal 08.01.2017 v 23:37

Marek neber to v zlom tvoje cestopisy sú super a inšpiratívne , dosť sa mi páči tvoj štýl cestovania je mi hodne blízky len tie fotografie škoda že niesu zoradené vo fotogaleriach po poradí vždy sa mi páči keď si tu cestu prejdem ešte raz cez fotky ale u teba je to zrovna dosť sprehádzané tak je dosť ťažko potom v myšlienkach priradiť fotografie k správnym miestam čo je naozaj škoda ...ale určite píš teším sa na ďalšie tvoje cestovania a dúfam že sa mi podarí niečo podobné podnikať tiež a vypotím z nich aspoň tak dobré cestopisy (potom ma môžeš skritizovať zasa ty )

eMTý (3) napsal 08.01.2017 v 21:25

Pěkné, připomněl jsi mi moje dvě cesty Balkánem. Ta místa jsem poznával a třeba ty zatáčkové orgie směrem na Kukes nikdy z hlavy nevymažu. Taky si přesně vzpomínám na ten pocit z končící dálnice v Tiraně . Jen je škoda, že jsi od Elbasanu do Tirany místo dálnice nepoužil starou silnici nahoře po hřebeni. Já to dal taky sólo a na stejném stroji, takže máš další body navíc.

Radek2107 (53) napsal 08.01.2017 v 17:17

Dobrý, mě se to líbilo. Jen ta druhá půlka mi přišla taková depresívní.

Vanspeeder (1) napsal 08.01.2017 v 13:17

Super článek, díky

MarekD (8) napsal 07.01.2017 v 23:39

Ahoj.
Díky za přečtení i komentáře.
Víte, já vždycky fotím hodně fotek. Někdo jich cvakne pár a stačí mu to. Mě ne. Mě ty fotky připomínaj každý kousek cesty. A kvalita mi postačuje. Takže v dalším cestopisu, pokud se k němu dokopu
( z UA ), jich bude zase dost.
Bez deníku bych si nepamatoval ani trasu, ani co ten den bylo a pak z něj píšu tyhle psaní.
Ceny ubyt v hotelech jsou daný v ceníku a nikdo smlouvat nechce. Já to beztak neumím a jsem rád, že se mám večer kam uložit.
Svou dovolenou na motorce si prostě chci prožít podle svýho. Chci jet doleva, jedu doleva. Chci vyfotit motku, nebo prázdnou krajinu, tak to prostě udělám. Nemyslím, že je to špatně.
Fuuuuu, je mi fakt líto, že si taký zmorený a stratený v mojom chaose.
Zdravím všechny, hlavně vlky samotáře a skorosouseda a přeju Vám šťastný km a návraty domů.
M

LubošN (0) napsal 07.01.2017 v 19:16

Tvoje popisy cest se mě líbí. A dobře sis vybral motorku (mám ji taky).

betyy (-3) napsal 07.01.2017 v 15:13-1+1

Trochu drahá dovča cenově , tak za Rakousy a né za balkán...

majky72 (131) napsal 07.01.2017 v 02:32

fuuuuu no pôvodne som sa potešil super môj milovaný Balkán a k tomu kopec fotiek lenže popravde ma tie fotky zmorili a to pre mňa nikdy foto nieje dosť ale toto bolo aj na mňa veľa a k tomu strašný chaos chvíľu Bosna potom Rakusko do toho Albansko Chorvatsko Durmitor preboha stratil som sa ani neviem kde ešte že som kopec tých miest poznal ale čitateľ ktorý tam nebol bude mať totálny zmätok niekedy je naozaj menej viac ...inak cestopis príjemný ale tie fotografie to zabili to nehovorím že by to chcelo lepšiu techniku tie miesta si to zaslúžia
apropo Republika Srbska nieje Srbsko ale autonómna republika Bosny a Hercegoviny obývaná prevažne Bosenskými Srbmi ("hlavné" mesto je Banja Luka) a zo Srbskom ktoré sa skladá zo Srbska a Vojvodiny nemá "nič" spoločné

Euro (0) napsal 06.01.2017 v 23:47

Heeeey, dobrý . Ceny ubytka? ... No co už. I cesta je cíl a někde se vyspat musíme 😀

M1Far1osh (25) napsal 06.01.2017 v 21:57

Moc pěkný, prijemny na čtení

Hyacint (39) napsal 06.01.2017 v 20:18

Pěkně napsaný cestopis.

chudelapipa (-161) napsal 06.01.2017 v 20:05

pro rohal: to že si musí vydělat za tři měsíce na celý rok ti zloději? a 9 měsíců na kavalci pohoda klídek cigáro? si děláš srandu ,to mě vůbec nezajímá,jsou to zloději a basta

Rohal (61) napsal 06.01.2017 v 19:50

chudelapipa - bylo by vhodné aby ses zde vyjadřoval slušněji.
O Balkánu toho vím dost a o chorvatech a jejich životu daleko více.
To že si během tří měsíců musí vydělat na to aby přežili následujících devět s tím nic nenaděláme.
(O praotci Čechovi že nás měl kopnout do pr... a posunout dál se nechci vyjadřovat).
Ale pravdu máš v tom že smlouvat a smlouvat a ještě jednou smlouvat a otočit se a jít vedle s tím že je to drahé to mnozí z Čechů zatím stále neumí. Vím o čem píši. Oni neznají "zapnout soustruh v šest ráno a vypnout ho ve dvě odpoledne.

chudelapipa (-161) napsal 06.01.2017 v 19:13-2+1

pěkný cestopis,dobře se to četlo,fotek moc a některé 100krát,jinak pěkné,taky jsem projel balkán včetně kosova,mimo MK,chorvatsko je pro motorkáře na hovno,jsou to náckové a zloději co neví co by chtěli za cokoli,jinak za to ubytko smlouvat smlouvat smlouvat,tam v těch balkánských končinách max 25-30 eček za dva lidi,aspoň vlastní zkušenost,a za hotel za 40 bez vody bych je poslal do prdele!

martjan_1098 (283) napsal 06.01.2017 v 15:50+2

Mě fascinuje, jak akceptuješ všude ty ceny ubytování. Proboha, vždyť jsi byl na Balkáně - to jsi nezkusil nikde smlouvat?! 40e v Makedonii bych neplatil aby za pytel sušených ču..ků. Jinak pěkná cesta

Roman27395 (13) napsal 06.01.2017 v 14:25

Jsi borec!Vtipne napsano.K te Bosne: je to samostatny suvereni stat,ve kterem je samozvana Republika Srbska,coz je separatisticke uzemi byv.Srbu na uzemi BiH.Druha cast je vetsinove muslimska.Na zaklade povalecnych dohod musi mit i pristup k mori,coz je ten cca 14 km usek pobrezi u Dubrovniku s dlouhym mostem do zatacky s budkou Toz tak nejak hodne jednoduse.Zemepis mas jinak spravne.

Gugulek (14) napsal 06.01.2017 v 12:52

Krásné čtení. Jsi Borec!!

kz-consulting-s.r.o. (0) napsal 06.01.2017 v 12:38

Milan1963 (272) napsal 06.01.2017 v 11:26

Hezké !! Mně Albánie neláká, ale po přečtení tvého cestopisu ? Kdo ví ...

Emper (-2) napsal 06.01.2017 v 08:53

Pěkný, autenticky popsáno a to se mi líbí. Asi bych to nezvlád takhle si psát deníček .. ale má to něco do sebe. Sám na tomhle tripu.. respekt

Pavel1976 (7) napsal 06.01.2017 v 00:40

Pěkný cestopis skoro sousede,klobouk dolů.

zdenek_53 (0) napsal 05.01.2017 v 21:56

Pořádná lajna klobouk dolů jet to jako solitér i když taky raději jezdím sám jen trochu kratší štreky.
Také by mě to lákalo, ale vzhledem k věku už to nedám vloni Stelvio, Timmelsjoch, Silvretta a to považuji za vrchol mých možností a taky sám. Moc vtipně napsaný tak ať ti to jezdí

Jeuwi (0) napsal 05.01.2017 v 20:22

...slušná porce