Jawa kolem světa: on-line rozhovor s Pavlem Suchým

Skoro osm měsíců jsme společně s vámi na tomto místě pravidelně sledovali cestu Pavla Suchého a jeho Jawy 350-634 kolem Zeměkoule. Pro někoho odvážný nápad - a pro mnohé možná bláhový sen - se minulý pátek stal skutečností. Projekt Jawa kolem světa je úspěšně v cíli a jeho autor Pavel Suchý byl dnes hostem našeho on-line rozhovoru.

Jawa kolem světa: on-line rozhovor s Pavlem Suchým
ASP Group logo sesafiobank hame JAWA MITASFit neg logo monty Logo MOTOPOINT Logo TOKOZ
Na hraničním přechodu Pomezí nad Ohří se minulý pátek v pravé poledne přepisovaly dějiny. Desítky motorkářů čekaly na příjezd Pavla Suchého, který jako historicky první Čech právě objel na motorce Zeměkouli kolem dokola.
Po téměř osmi měsících a 49 000 kilometrech Pavel završil svou pouť přes čtyři kontinenty, během které projel 21 států a překročil 27 státních hranic, překonal dvě velké světové pouště i nejvyšší průsmyky planety v nadmořských výškách přes 4 800 metrů nad mořem.
Náš tip

Všechny reportáže z cesty Jawa kolem světa najdete zde.

Jeho záviděníhodný výkon je o to zajímavější, že celou cestu absolvoval na vysloužilé staré Jawce, a k tomu zcela sám, bez pomoci GPS či jiné asistence. Na tachometru vysloužilého výcvikového motocyklu z autoškoly přibylo během cesty přesně 49 003 km, nádrží proteklo 2900 litrů paliva a 70 litrů oleje, a co je nejdůležitější - stroj celou dobu fungoval bez vážnější poruchy.
Pokud byste se chtěli s jezdcem a jeho motocyklem osobně setkat, budete mít možnost na výstavě MOTOSALON 2014 v Brně ve dnech 6. – 9. 3. a následně v Bratislavě na výstavě MOTOCYKEL, kde proběhne prezentace úspěšně završeného projektu s podtitulkem „kde je vůle, je i cesta“ samostatnou expozicí.

Už teď se ale můžete Pavla Suchého ptát na jeho zážitky a zkušenosti z cest prostřednictvím formuláře pod článkem. Vzhledem k očekávanému množství dotazů dáváme tentokrát jejich vkládání delší časový prostor.
Otázky můžete vkládat z této adresy.

Jak se Vám líbil tento článek?
Průměr: 1.06
Známkováno: 72x

Motokatalog.cz

Vložení komentáře

Pokud chcete vložit komentář, tak se registrujte a přihlaste.


TOPlist